Aj deti potrebujú zmenu rytmu

Kým sme boli deťmi, dva mesiace prázdnin sa nám zdalo primálo a želali sme si, aby sa realitou stalo sci-fi Julesa Vernea Dva roky prázdnin. A veru sa nám to aj splnilo! V momente, keď sme sa stali rodičmi školopovinných detí. Dva mesiace prázdnin?! Veď to sú pocitovo skoro dva roky! Čo si s deťmi celý ten čas počať?!

Do riešenia situácie je zapojená široká rodina. Babky a dedkovia, tety a ujovia, sesternice, bratranci… Deti si rôzne striedame, aby sme tie nekonečné týždne nejako vykryli, aby deti mali program, aby boli v bezpečí, aby boli spokojné. Výskumy potvrdzujú, že tieto zmeny rytmu sú dôležité pre človeka ako takého bez ohľadu na vek. Aj malý škôlkar potrebuje prázdniny od škôlky napriek tomu, že z pohľadu dospelého sa tam má dobre, iba sa hrá, cez obed spí a nič nerobí.

Aj deti potrebujú zmenu a voľnejší režim, aby si mohli naplno užiť a vychutnať zážitky. Je to energiou nabíjajúce a ozdravné. V zariadeniach Alexandra Complexu je naozaj veľa možností na zážitky a oddych. Či už v spoločnosti rodičov, respektíve iných členov rodiny alebo bez nich.

Pre spoločne strávené prázdninové dni odporúčame Avena Relax Hotel*** a Alexandra Wellness Hotel*** v Liptovskom Jáne a Horskú Chatu Orešnica*** v Račkovej doline. Všetky ponúkajú príjemné, aj deťom prispôsobené prostredie a ďalšie možnosti na oddych – tenis, kolky, bowling, kúpanie, wellness, masáže, turistiku…za naozaj príjemné ceny.

Detské tábory

Nielen na dni, kedy sú dospeláci v práci a deti nemajú s kým byť, ale aj kvôli vytváraniu nových priateľstiev a možnosti zážitkov, ktoré deti nemajú ani doma, ani u príbuzných, je v lete dobrým nápadom aj detský tábor. Pobytový alebo denný.

Nejaké voľné miesta sa ešte nájdu v dvoch turnusoch denného tábora v zážitkovom areáli Hunty Fish v Lednických Rovniach. O deti tam bude postarané od pondelka do piatku od 7:30 do 16:30 h. Počas týchto dní deti zažijú dobrodružstvá v krásnom prostredí a naučia sa, ako prežiť v prírode, ako založiť táborák, ako sa chytajú ryby, spoznávať dary lesa a tajomstvá kŕmenia zvierat. Urobia si výlet do čarovného lesa (náučný chodník Sv. Hubert, Košecké Podhradie) a spoznajú nových kamarátov. K tomu desiata, obed a olovrant, samozrejmosťou je pitný režim (možnosťou sú aj jedlá pre celiatikov a deti trpiace laktózovou intoleranciou). To všetko za 85 €.

Druhou možnosťou je pobytový Vittek Camp, ktorý bude hneď v prvý júlový týždeň v sTC Púchov. Robo Vittek so svojím tímom nielenže pomôže dievčatám a chlapcom zlepšiť sa vo futbale, ale ponúknu im aj ďalšiu pridanú hodnotu a možnosť stretnúť sa s hviezdami slovenského športu. Viac informácií na www.vittekcamp.com.

Raster

Prihlášku do denného tábora na Hunty Fish v Lednických Rovniach treba poslať najneskôr do 30.6.2019 na adresu prevadzkar@huntyfish.sk alebo sa prihláste telefonicky na 0907 741 695. Prihlášku a všetky informácie nájdete aj na stránke www.huntyfish.sk